Адрес:
Город Ташкент, Чиланзарский район, улица Фозилтепа, дом 38

Ўзбекистон кубоги баҳслари ўз якунига етди

« Назад

Ўзбекистон кубоги баҳслари ўз якунига етди 14.12.2020 12:33

Самарқанд шаҳридаги юридик коллежида ўтказилган барча ёш тоифалари ўртасида камондан отиш бўйича Ўзбекистон кубоги беллашувлари ўз якунига етди. 

М-4 машқи 18+18 йўналишида катталар, ёшлар ва ўсмирлар ўртасида ғолиб ва совриндорлар номини маълум қилган эдик. Дам олиш кунлари олимпик раунди, микс ва жамоавий йўналишда баҳслар давом эттирилди. Унда Тошкент шаҳри, Самарқанд, Сурхондарё, Фарғона ва Навоий вилоятларидан жами 122 иштирокчи биллур кубок учун курашда иштирок этишди.

Қуйида ғолиб ва совриндорлар билан танишинг.

Олимпик раунди:
Эркаклар ўртасида:
1-ўрин - Жамшид Содиқов (Тошкент)
2-ўрин - Жавлонбек Абдубакиров (Тошкент)
3-ўрин - Сардор Рустамов (Тошкент)

Аёллар ўртасида:
1-ўрин - Ирина Савинова (Фарғона)
2-ўрин - Мунира Нурманова (Самарқанд)
3-ўрин - Ситора Исоева (Самарқанд)

Ўсмирлар ўртасида:
1-ўрин - Шамсиддин Абдуқаҳҳоров (Тошкент)
2-ўрин - Отабек Эркинов (Самарқанд)
3-ўрин - Хаётжон Мамаюсуфов (Самарқанд)

Ўсмир қизлар ўртасида:
1-ўрин - Ҳанифа Муртазоева (Самарқанд)
2-ўрин - Саодат Абдуллаева (Фарғона)
3-ўрин - Дилноза Аҳмеджанова (Тошкент)

Ёшлар ўртасида:
1-ўрин - Амирхон Содиқов (Самарқанд)
2-ўрин - Фаёз Баҳронов (Самарқанд)
3-ўрин - Элдор Файзиев (Самарқанд)

Ёш қизлар ўртасида: 
1-ўрин - Нилуфар Ҳамраева (Тошкент)
2-ўрин - Мунисахон Лутфуллаева (Фарғона)
3-ўрин - Омина Эргашева (Самарқанд)

MIX:
Катталар ўртасида:
1-ўрин - Озодбек Унгалов/Мунира Нурманова (Самарқанд)
2-ўрин - Шерзод Асадов/Ситора Исоева (Самарқанд)
3-ўрин – Келдиёр Хасанов/Ирина Савинова (Фарғона)

Ўсмирлар ўртасида:
1-ўрин - Шамсиддин Абдуқаҳҳоров/Дилноза Аҳмеджанова (Тошкент)
2-ўрин - Шермуҳаммад Жафаров/Ҳанифа Муртазоева (Самарқанд)
3-ўрин - Тимур Каримов/Саодат Абдуллаева (Фарғона)

Ёшлар ўртасида:
1-ўрин - Амирхон Садиков/Омина Эргашева (Самарқанд)
2-ўрин - Тигран Эсанов/Мунисахон Лутфуллаева (Фарғона)
3-ўрин - Севинчбек Абдураҳмонов/Қоҳира Шермамедова (Самарқанд)

Жамоавий беллашув:
Эркаклар ўртасида:

1-ўрин - Терма жамоа (Озодбек Унгалов, Шерзоджон Асадов, Жавлонбек Абдубакиров)
2-ўрин - Тошкент-2 (Эргаш Аъзамов, Рамзиддин Ҳусниддинов, Рахматилла Саидаминов)
3-ўрин - Фарғона (Келдиёр Ҳасанов, Мустафо Каримов, Муродил Фозилов)

Жамоавий беллашув:
Ёшлар ўртасида:

1-ўрин - Самарқанд-1 (Амирхон Содиқов, Севинчбек Абдураҳмонов, Элдор Файзиев)
2-ўрин - Тошкент-1 (Бекнур Насриддинов, Аброр Остоноқулов, Муҳаммад Содиқов)
3-ўрин - Навоий (Жавоҳир Зиётов, Ўктамжон Ҳошимов, Ғанишер Саматов)

Жамоавий беллашув:
Ёш қизлар ўртасида:

1-ўрин - Тошкент (Нилуфар Ҳамроева, Муборак Сотқулова, Меҳринисо Мўминова)
2-ўрин - Фарғона (Мунисахон Лутфуллаева, Карина Фотиҳова, Нигина Обидова)
3-ўрин - Самарқанд-1 (Омина Эргашева, Қоҳира Шермамедова, Сабина Абдужалилова)

Мусобақа ғолибларига Ўзбекистон камондан отиш федерациясининг кубоги, тегишли даражадаги дипломлари ва эсдалик совғалари топширилди.

Ўзбекистон камондан отиш федерацияси матбуот хизмати


Вверх

photo_2020-04-30_19-51-45

Телефон: